طراحی سایت
Web developer

توسعه دهنده وب در سال 1400

توسعه دهنده وب

در عصر امروز ، همه ما توسط فناوری احاطه شده ایم. فناوری در همه جا وجود دارد ، از برنامه های اساسی گرفته تا اختراعات

پیشرو مانند هوش مصنوعی (AI) ، یادگیری ماشین (MI) ، روباتیک و دیگران. حتی سایت های رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو

که ما از آنها بازدید می کنیم و از محتوا استفاده می کنیم ، از فناوری ناشی می شود.

فروشگاه اینترنتی که برای خرید اقلام استفاده می کنیم و وب سایت های شرکتی که برای اطلاع از آنها بازدید می کنیم به فناوری نیاز دارند. اگر شما یک تکنوکرات هستید یا به دنبال ساختن وب سایت خود هستید ، در توسعه وب در مشارکت داشته باشید.

توسعه دهنده وب چیست؟

برای شروع با اصول اولیه ، ابتدا درک کنید که توسعه وب چیست. این فرآیند ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی است و هر دو را شامل می شود-آنهایی که برای استفاده از منبع باز ، یعنی اینترنت ، و برای شبکه های خصوصی-که معمولاً در شرکت های بزرگ دیده می شود-که اینترانت است ، تهیه می شوند. ظهور بر برنامه نویسی و برنامه نویسی سایتهایی که عملکرد و عملکرد را پیش می برند ، متمرکز است.
برای بررسی بیشتر در این زمینه ، توسعه وب شامل سه لایه است: برنامه نویسی سمت سرویس گیرنده (frontend) ، برنامه نویسی سمت سرور (backend) و فناوری پایگاه داده.

سه لایه مهم توسعه وب

توسعه دهنده وب Front End

توسعه نهایی مربوط به ویژگی هایی است که به طور مستقیم قابل مشاهده است و کاربر نهایی به راحتی در دسترس قرار می دهد.
آنچه در بارگیری وب سایت تجربه می کنید ، مانند کاربرپسندی و زیبایی ، توسط توسعه دهندگان اصلی انجام می شود.
به عبارت ساده تر ، آنها اجزای بصری موجود در وب سایت ها را شامل می شوند ، از جمله دکمه ها ، ناوبری و سایر جنبه ها.
اگر توسعه ظاهری چیزی است که شما را جذب می کند ، در این صورت HTML ، JavaScript و CSS از همه مهمتر هستند.
تسلط بر این زبانها پیش نیاز است. علاوه بر این ، شما همچنین باید از دانش کافی در زمینه ایجاد طرح های پاسخگو ،
آزمایش و اشکال زدایی برخوردار باشید. به علاوه ، با ابزارهایی مانند سیستم های مدیریت محتوا ، API ها و چارچوب ها آشنا شوید.

توسعه دهنده وب  backend

توسعه bakend به پشت صحنه وب سایت ها می پردازد و بر منطق سمت سرور و ادغام برنامه های وب تمرکز می کند. به عبارت ساده تر ، روی محصولات و برنامه های مشتری مداری کار می کند. این توسعه دهندگان سرورها ، پایگاه های داده و برنامه ها را مدیریت می کنند. اینها جنبه هایی هستند که برای کاربر نهایی دیده نمی شوند.
برای توسعه دهندگان مشتاق backend ، زبان ها و چارچوب هایی مانند جاوا و Ruby on Rails ضروری است. ثانیاً ، آشنایی با برخی مهارت ها مفید خواهد بود. ارائه دهندگان شغل معمولاً به دنبال دانش مدیریت پایگاه داده ، استفاده از چارچوب ، برنامه نویسی و رعایت امنیت هستند.

فناوری پایگاه داده

فناوری پایگاه داده را به عنوان سیستم پشتیبانی یا ستون فقرات توسعه وب در نظر بگیرید. این مخزن باعث ذخیره و مدیریت محتویات متعددی مانند کدها و فایل ها می شود که برای عملکرد بهینه وب سایت ها بسیار مهم است. امروزه اکثر وب سایت ها از نوعی سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای (RDBMS) استفاده می کنند که این سه بخش توسعه وب را قادر می سازد تا به طور یکپارچه برای ایجاد وب سایت های کاملاً کاربردی همگام سازی شود. برای کسانی که به دنبال بررسی عمیق تری در فناوری پایگاه داده هستند ، زبان پرس و جوی ساخت یافته (SQL) در بین گزینه های متنوع ، ساده ترین است. شبیه انگلیسی است ، که خواندن ، نوشتن و درک آن را آسان می کند. همچنین ، با برخی از سیستم های مدیریت پایگاه داده اصلی ارتباطی مانند MySQL ، PostgreSQL و Oracle DB آشنا شوید.

تفاوت بین طراحی وب و توسعه وب

اگرچه اغلب به جای یکدیگر استفاده می شود ، اما تفاوت زیادی بین طراحی وب و توسعه وب وجود دارد. توسعه وب جنبه های کاربردی وب سایت ها مانند سرورها و برنامه ها را پوشش می دهد. طراحی وب با ظاهر و احساس – یا حس و حال – وب سایت. به این معنا که طراحی وب شامل رنگ آمیزی ، فونت ، کشویی ، نوار پیمایش و نقاط تماس است. اگر به پشتیبانی بیشتر از یک آژانس مجرب نیاز دارید ، می توانید آژانس های طراحی وب در لندن را بررسی کنید.
اکنون که با آنچه که توسعه وب مستلزم آن است آشنا شدید ، ما در حال بررسی نحوه دستیابی به این مهارت ها هستیم. اگر تا اینجا پیش رفته اید ، احتمالاً برای یادگیری توسعه وب علاقه دارید ، نه؟

منحنی یادگیری برای کد نویسی

با تشکر از اینترنت برای ارائه دوره های متعدد آنلاین. از این دوره های آنلاین به عنوان Coding Bootcamps یاد می شود. کاربرد و کاربردی بودن ، منحنی یادگیری شدید است و حتی در دوازده هفته می توانید آماده کار شوید.
خبر خوب دیگر این است که نیازی به تعلق داشتن به حوزه های مرتبط با فناوری مانند مهندسی ، علوم کامپیوتر یا مهندسی نرم افزار ندارید. حتی کسانی که به مناطق مختلف تعلق دارند می توانند در برنامه نویسی و توسعه وب مهارت کسب کنند. با شکستن سنگر سنتی جایی که توسعه دهندگان وب از طریق تحصیلات عالی خود در زمینه های مرتبط با فناوری شروع به کار کرده اند ، فرصت های زیادی برای شما وجود دارد که می توانید در هر زمان و هر مکان شروع کنید. به گفته Switchup ، چندین اردوی برنامه نویسی مانند Le Wagon و General Assembly به پیشرفت مهارت ها و توانایی های شما در توسعه وب کمک می کند.
بر اساس تحقیقات منتشر شده توسط Brainstation ، تعداد فزاینده ای از متخصصان توسعه وب بعداً در حرفه خود شروع می کنند. حدود 55 درصد از پاسخ دهندگان از حوزه های مختلف هستند.

مهارت های مهم آینده

بیش از مهارت افزایی ، باید به دنبال مهارت سازی مرتبط بود. در حال حاضر در بازار ، پدیده AI ، ML ، اینترنت اشیا (IoT) ، بلاک چین و

واقعیت افزوده (AR) در مراحل اولیه هستند. آینده رشد فوق العاده ای در این زمینه ها دارد و علاقمندان توسعه وب آینده باید به دنبال

تسلط بر زبان ها در این جنبه ها باشند. زبان های برنامه نویسی مخصوص Ruby و Solidity for Blockchain ، JavaScript و PHP برای

IoT ، Lisp و Prolog برای AI و ML و JavaScript و Swift برای AR هستند. علاوه بر این ، زیرساخت ابر از جمله مناطق رشد است

و زبان پیکربندی HashiCorp (HCL) زبان برنامه نویسی توصیه شده است.

نظرات پایانی

تکنولوژی رایج است و در همه جا وجود دارد ، از وب سایت های مارک تجاری گرفته تا شبکه های اجتماعی گرفته تا وب سایت های فروشگاهی . توسعه وب برنامه ها و وب سایت ها را ایجاد می کند و شامل سه ستون توسعه نهایی ، توسعه عقب و فناوری پایگاه داده است.
توسعه وب با طراحی وب متفاوت است به این دلیل که اولی به سرورها و برنامه ها و دومی به جنبه های بصری مانند طرح های رنگی ، فونت ها و نقاط تماس اشاره می کند. امروزه یادگیری توسعه وب آسان تر از قبل شده است و می توان از طریق برنامه نویسی برنامه های راه اندازی آن را دنبال کرد. علاوه بر این ، با پتانسیل رشد بسیار زیاد در بلاک چین ، اینترنت اشیا ، AR و سایر موارد ، باید با این موارد نیز ارتباط برقرار کرد.


در آمد سالیانه برنامه نویسی

در جدول زیر نیز می‌توانید متوسط درآمد برنامه نویسان را به تفکیک زبان برنامه نویسی ببینید:

زبان 2017 2018 2019 2020 2021
java $102,059 $102,985 $102,424 $104,838 $103,476
#C $92,378 $94,567 $95,052 $75,921 $82,490
++C $115,619 $115,430 $117,293 $107,845 $104,681
net. $92,378 $88,919 $91,785 $96,182 $96,937
javascript $110,057 $110,514 $111,373 $115,261 $112,550
php $86,353 $86,353 $89,149 $81,582 $90,707

دسته بندی وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *