طراحی سایت

ریدایرکت و تاثیر بر رتبه بندی سئو

تغیییر مسیر و تاثیر بر رتبه بندی سئو SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. تغییر مسیر اصطلاحی برای توصیف عمل ارسال یک URL به یک URL دیگر است. تغییر مسیر یک صفحه معمولاً به این معنی است که شما به صفحه یک URL کاملاً جدید می دهید. عمل تغییر مسیر بسیار ساده است و اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، اکثر اوقات بدون اینکه بازدیدکنندگان صفحه بدانند. ابزارهای رایگانی وجود دارد که می توانید از آنها برای تأیید اینکه آیا تغییر مسیرهای صفحه شما همانطور که باید کار می کنند استفاده کنید.

هنگامی که به درستی تنظیم شود، تغییر مسیر فوری که هیچ کس حتی متوجه آن نمی شود اتفاق می افتد. در یک دنیای عالی، رتبه بندی SEO شما نیز تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو کلید شما برای جذب بازدیدکنندگان به سایت شماست، بنابراین بسیار مهم است که به این موضوع توجه کنید و تا حد امکان به آن کمک کنید.

هنگامی که به درستی اجرا شود، تغییر مسیر به هیچ وجه به رتبه بندی سئو شما آسیب نمی رساند. برعکس، زمانی که به درستی اجرا شوند، می توانند رتبه بندی SEO شما را از بین ببرند. برای درک اینکه چگونه این دو چیز باید با هم کار کنند تا به سایت شما اجازه دهند موفق شود، بخوانید و نکاتی را در مورد نحوه انجام آن انتخاب کنید.

چرا باید در وهله اول از ریدایرکت ها استفاده کنید؟

دلایل تغییر مسیر صفحات فراوان و متنوع است. رایج ترین دلیل برای استفاده از تغییر مسیر زمانی است که یک URL شکسته یا منسوخ شده است. احتمالاً اکنون کل وب سایت غیرفعال است. شاید شما یک وب سایت جدید ایجاد کرده اید و می خواهید افرادی که از وب سایت قدیمی بازدید می کنند، وب سایت جدید را ببینند. شاید شما در حال آزمایش هستید تا ببینید مردم کدام نوع سایت را بهتر دوست دارند.

اگر صفحه‌ای را جابه‌جا کرده یا حذف کرده‌اید، یا اگر دامنه جدیدی خریداری کرده‌اید اما می‌خواهید همان وب‌سایت خود را حفظ کنید، می‌توانید از تغییر مسیر استفاده کنید. یا اگر نیاز به ادغام چندین سایت با هم دارید یا حتی بازدیدکنندگان را به مقاصد جدید هدایت می کنید، همه دلایلی برای راه اندازی تغییر مسیرها هستند. هنگامی که به درستی تنظیم شود، بازدیدکنندگان حتی متوجه تغییر مسیر خود نخواهند شد. در نهایت، دامنه های جدید اغلب به دلایلی نیاز به تغییر مسیر دارند.

نحوه راه اندازی ریدایرکت

 

 

ریدایرکت و تاثیر بر رتبه بندی سئو

 

 

تنظیم تغییر مسیر با استفاده از کپی و پیست بسیار سریع و آسان انجام می شود. شما باید یک کد .php مناسب پیدا کنید، آن را کپی کنید و سپس آن را در پوشه مناسب در محل میزبانی خود جایگذاری کنید. این کد از تغییر مسیر 301 استفاده می کند که به زودی خواهید دید که چیز خوبی است. این باعث می شود بازدیدکننده به URL جدید برسد، حتی اگر آنها URL قدیمی را تایپ کرده باشند. یا شاید یک لینک قدیمی و قدیمی به سایت قبلی در جایی وجود داشته که روی آن کلیک کرده اند.

این زیبایی تغییر مسیرهاست. به جای اینکه مجبور باشید هر لینک به سایت قدیمی خود را پیدا کنید و آن را به سایت جدید تغییر دهید، فقط می توانید سایت قدیمی را به سایت جدید هدایت کنید. اگر قبلاً کارت‌های ویزیت یا روش‌های دیگر تبلیغات را چاپ و توزیع کرده‌اید، می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی زیادی کند. کسب‌وکارهایی که سال‌ها هستند ممکن است وب‌سایت‌های قدیمی داشته باشند که می‌خواهند آن‌ها را ارتقا دهند.

شاید URL مورد نظر آنها در دسترس نباشد یا به دلایل دیگر باید پیوند وب سایت خود را تغییر دهند. اگر این مکان آنقدر طولانی بوده که مردم آن را می‌شناسند، یا شاید انواع تقویم‌ها، آهن‌رباها، بیلبوردها و غیره را در اطراف شهر داشته باشند، بسیار منطقی است که وب‌سایت قدیمی را به وب‌سایت جدید هدایت کنید. همانطور که گفته شد، حتی واقعاً مهم نیست که وب سایت جدید چیست زیرا بازدیدکنندگان می توانند آن را با وب سایت قدیمی که قبلاً می شناسند و به آن اعتماد دارند پیدا کنند.

انواع ریدایرکت ها

سه نوع اصلی تغییر مسیر وجود دارد. آنها 301، 302 و متا رفرش هستند. 301 نوعی تغییر مسیر است که برای اهداف سئو توصیه می شود. 301 نشان می دهد که URL به طور دائم منتقل شده است. 302 به معنای یافت شده یا انتقال موقت است. اینها سه روش بسیار متفاوت با سه نتیجه بسیار متفاوت هستند. Meta Refresh شمارش معکوس شیطانی خودش است که به زودی توضیح داده خواهد شد. اگر این برای شما نگران کننده باشد، کدام روش را انتخاب می کنید برای حفظ رتبه سئو شما بسیار مهم است.

301 ریدایرکت

 

تغییر مسیر 301 یک تغییر مسیر دائمی است. ریدایرکت 301 بدون شک بهترین روش برای استفاده در صورتی است که باید از تغییر مسیر در وب سایت خود استفاده کنید. تغییر مسیر 301 یک تغییر کلی و کامل صفحات است، به این معنی که صفحه انحرافی اکنون صفحه اصلی است. صفحه قدیمی دیگر در فهرست گوگل نمایش داده نمی شود و صفحه جدید جایگزین آن می شود. 301 راه روشنی برای تغییر مسیر در صورت امکان است. سریع است. بدون درز است. این به هیچ وجه به رتبه بندی سئو شما آسیب نمی رساند. در واقع، چه کسی می‌داند، ممکن است همان صفحه‌ای که در آن این مطلب را می‌خوانید از جای دیگری هدایت شده باشد بدون اینکه شما حتی آن را بدانید!

302 ریدایرکت

ریدایرکت 302 یک تغییر مسیر موقت است که برای هدایت بازدیدکنندگان سایت شما به صفحه دیگری استفاده می شود، اما فقط به طور موقت به این دلیل که قصد دارید بعداً صفحه اصلی را بازگردانید. شایعه شده است که 301s و 302s ممکن است به طور مشابه رفتار کنند، اما شما هرگز نمی توانید خیلی مطمئن باشید. تغییر مسیرهای 302 بسیار پیچیده‌تر از تغییر مسیرهای 301 برای راه‌اندازی و نگهداری هستند، بنابراین لطفاً از آنها به اندازه کافی استفاده کنید و زمان بگذارید تا مطمئن شوید که در صورت انتخاب این مسیر، می‌دانید چه می‌کنید. در صورت امکان، سعی کنید از تغییر مسیر 301 استفاده کنید. یک تغییر مسیر 302 با پیکربندی ضعیف می‌تواند تا آنجا که دید سایت شما در موتور جستجو بسیار بد باشد.

307 ریدایرکت

نوع ریدایرکت معروف به 307 بعد از تغییر مسیر 302 بود. ریدایرکت 307 فقط باید زمانی استفاده شود که نیاز به تغییر مسیر موقت داشته باشید، و تایید شده است که سرور با 1.1 سازگار است. نمونه ای از زمان استفاده از آن در حین نگهداری سایت است. کاملاً غیرممکن است که مطمئن شوید که آیا موتورهای جستجو صفحه ای را سازگار تشخیص داده اند یا خیر، بنابراین بهتر است فقط از تغییر مسیر 302 استفاده کنید، حتی اگر محتوا فقط به طور موقت منتقل شده باشد.

Meta Refresh Redirect

رفرش متا نوعی تغییر مسیر در سطح صفحه است، نه در سطح سرور. آنها تا آنجا که سئو پیش می رود کند و وحشتناک هستند. اینها کادرهایی هستند که هیچ کس دوست ندارد آن پنجره بازشو را ببیند و چیزی شبیه به “شما در پنج ثانیه هدایت می شوید” بگوید و سپس شمارش معکوس به نظر منسوخ شده است. هیچ کس اینها را دوست ندارد. لطفا در صورت امکان اجتناب کنید

404 خطا 

هنگامی که این پیام نمایش داده می شود، به این معنی است که وب سایت در سرور قابل دسترسی نیست. این که آیا URL اشتباه تایپ شده است یا صفحه حذف شده است، این چیز خوبی نیست. اگر تغییر مسیر به درستی تنظیم نشده باشد، این پیام ممکن است ظاهر شود. به طور کلی، خطای 404 به این معنی است که وب سایت یا صفحه وب دیگر وجود ندارد. این به نفع سایت شما است که حداقل یک خطای سفارشی 404 داشته باشد که در آن کاربر به جای رسیدن به بن بست، بتواند به سایت اصلی بازگردد. این یک راه مطمئن برای از دست دادن ترافیک سایت شما است.

410 خطا 

اگر سایتی حاوی محتوایی باشد که ایندکس شده است اما نباید ایندکس شده باشد، خطاهای 410 به نمایش در خواهند آمد. به گوگل می گوید هرگز این صفحه را دوباره مشاهده نکند زیرا دیگر وجود ندارد. این خوب است زیرا دیگر در نتایج موتورهای جستجو نشان داده نمی شود. یک مثال از زمانی که این می تواند مفید باشد این است که صاحب کسب و کاری هستید که دیگر خدمات خاصی ارائه نمی دهد. صفحه مربوط به آن سرویس دیگر مورد نیاز نیست. علاوه بر این، شما نمی خواهید در نتایج موتورهای جستجو نشان داده شود زیرا ممکن است مشتریان ناخواسته و اشتباه را جذب کنید.

چگونه تغییر مسیرهای خود را بررسی کنیم

ریدایرکت و تاثیر بر رتبه بندی سئو

چندین ابزار مختلف برای کمک به شما در بررسی اینکه آیا تغییر مسیرها به درستی کار می کنند وجود دارد. یک مثال یک افزونه مرورگر کروم به نام Link Redirect Trace است. تغییر مسیرهای شکسته یا نادرست را بررسی می کند و به شما هشدار می دهد تا بتوانید تغییراتی ایجاد کنید و رتبه SEO خود را حفظ کنید.

ابزار دیگر کنسول جستجوی گوگل است. این به شما امکان می دهد تا خطاهای 404 را بررسی کرده و بدون نیاز به نگاه کردن به هر صفحه، آنها را برطرف کنید.

در نهایت، Content Forest ابزاری است که در آن می‌توانید URL خود را کپی کرده و آن را برای بررسی تغییر مسیرها جای‌گذاری کنید. در صورت وجود، کدی را در اختیار شما قرار می دهد تا با URL همراه شوید و مسیر تغییر مسیرهای خود را ترسیم کنید. این به شما امکان می دهد به راحتی خطاها را بررسی کنید.

چگونه رتبه سئوی فعلی خود را در حین تغییر مسیر حفظ کنید

 

 

 

ریدایرکت و تاثیر بر رتبه بندی سئو

 

 

 

 

هنگام هدایت یک URL به آدرس دیگر، بسیار مهم است که هر کاری که می توانید انجام دهید تا ارزش سئوی صفحه اصلی را حفظ کنید. ما قبلاً می دانیم که ارائه 301 بهترین راه زمانی است که می خواهید رتبه بندی SEO خود را حفظ کنید زیرا به ربات ها می گوید که صفحه به طور دائم جابجا شده است.

به خاطر داشته باشید که هنگام انتقال یک صفحه از یک URL به URL دیگر، ربات ها مدتی طول می کشند تا 301 را پیدا کنند، آن را بشناسند و صفحه جدید را با رتبه بندی قبلی خود اعتبار دهند. اگر خزنده ها اغلب از صفحه بازدید نکنند یا اگر صفحه جدید به درستی حل نشود، این فرآیند می تواند حتی بیشتر طول بکشد.

چرا مهم است

هنگامی که ریدایرکت ها را تنظیم می کنید، بسیار مهم است که رتبه سئو خود را از دست ندهید یا به آن آسیب نرسانید. رتبه بندی سئو برای جذب بازدیدکنندگان به سایت شما ضروری است. چه بخواهید چیزی را بفروشید، دانش خود را گسترش دهید یا فقط از یک سرگرمی لذت ببرید، تغییرات باعث می شود افراد بیشتری سایت شما را پیدا کنند، بهتر است. اگر می‌خواهید چیزهایی را بفروشید، بی‌نهایت چنین است.

اگر وب سایت موفقی دارید که به دلایلی نیاز به تغییر مسیر دارید، اگر به درستی راه اندازی نشده باشد و همه چیزهایی را که برای آن کار کرده اید از دست بدهید، مضر خواهد بود. در همین راستا، حتی اگر سایت شما موفق نبود، اگر تغییر مسیرها به درستی تنظیم نشده باشند، باز هم می توانید رتبه کمی را که قبلاً داشتید، از دست بدهید.

بسته به شرایط و دلایل نیاز به تغییر مسیرها، اگر بتوانید از تغییر مسیر اجتناب کنید، ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد. با این حال، همیشه نمی توان این کار را انجام داد.

کلمات پایانی

ریدایرکت ها، زمانی که به درستی انجام شوند، راهی بی نقص برای هدایت کاربران وب سایت شما از یک URL به URL دیگر هستند. در یک دنیای عالی، سوئیچ آنی خواهد بود و آنها عاقل تر نخواهند بود. در پایان، این به هیچ وجه به رتبه بندی SEO شما آسیب نمی رساند. زمان زیادی از شما نخواهد گرفت زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که متنی بسیار ساده را کپی و جایگذاری کنید. این را می توان به صورت آنلاین در مجموعه ای از مکان ها یافت. هیچ هزینه ای برای شما نخواهد داشت مگر اینکه نیاز داشته باشید شخصی را برای کمک به شما استخدام کنید، اما این روند ساده است. اگر نحوه راه‌اندازی وب‌سایت خود را فهمیده‌اید، به احتمال زیاد می‌توانید در صورت نیاز نحوه راه‌اندازی تغییر مسیرها را بیابید. سرعت سایت شما را کند نخواهد کرد.

استفاده از ریدایرکت ها تقریباً هیچ اشکالی ندارد، به خصوص اگر به این معنی باشد که بازدیدکنندگان یک وب سایت جدیدتر، بهتر، تمیزتر، به روزتر یا زیباتر را می بینند. این برای همه مفید خواهد بود، مهم‌تر از همه شما، خالق و شخصی که از افزایش بازخورد خوب بهره‌مند می‌شوید. هنگام طراحی یک وب سایت فوق العاده، راه های زیادی وجود دارد که می توان از آنها عبور کرد و این یکی از ساده ترها برای عبور است و کاملاً ارزشش را دارد.

استفاده از ابزارهای موجود برای اطمینان از اینکه تغییر مسیرهای شما به درستی تنظیم شده اند، بسیار مهم است. نه تنها می توانید به راحتی متنی را برای کپی و جایگذاری رایگان برای تنظیم تغییر مسیرها پیدا کنید، بلکه ابزارهای رایگان زیادی نیز برای بررسی آنها وجود دارد. هیچ بهانه ای وجود ندارد که تغییر مسیرهای شما کارساز نباشد یا به رتبه بندی سئوی شما آسیب برساند. به خودتان لطف کنید و کارتان را دوباره بررسی کنید.

 

 

منبع : dynomapper.com

 

دسته بندی وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *