طراحی سایت
کلمات کلیدی سئو چیست

کلمات کلیدی سئو چیست

کلمات کلیدی سئو چیست : کلمه کلیدی اصطلاح محبوبی است که همه ما آن را شنیده ایم، اما اگر در سئو تازه کار هستید ممکن است در مورد اینکه کلمات کلیدی واقعا چه هستند و چرا اینقدر مهم هستند گیج شوید.

یک کلمه کلیدی می تواند یک کلمه یا چند کلمه باشد (اغلب به عنوان کلمه کلیدی دم بلند نامیده می شود). کلمات کلیدی مهم هستند زیرا به موتورهای جستجو در مورد محتوای صفحه وب سایت شما می گویند.

کلمه کلیدی همچنین اصطلاحی است که برای اشاره به کلمات و عباراتی استفاده می شود که افراد برای یافتن اطلاعات مورد نظر خود در موتور جستجو وارد می کنند. اگر کلمات کلیدی جستجوی کاربر با کلمات کلیدی سایت شما مطابقت داشته باشد، سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده می شود.

جایی که سایت شما در آن لیست نشان داده می شود (که معمولاً به آن رتبه بندی می گویند) به عوامل متعددی از جمله کیفیت، عملکرد، ارتباط و اعتبار سایت شما بستگی دارد. گوگل فرمولی دارد که از آن برای تعیین اینکه کدام سایت ها بالاترین رتبه را دارند استفاده می کند، اما اگر محتوای شما با آنچه مردم به دنبال آن هستند مطابقت نداشته باشد، هرگز سایت خود را در لیست قرار نمی دهید.

با این حال، این فقط در مورد رتبه بندی برای هر کلمه کلیدی قدیمی نیست. رتبه بندی برای کلمات کلیدی مرتبط و با کیفیت می تواند منجر به نوع مناسب بازدیدکنندگان جدید شود که منجر به بهبود آگاهی از برند و افزایش فروش می شود. چند نکته مفید در مورد چگونگی شناسایی و پیاده سازی کلمات کلیدی مناسب برای سایت خود را بخوانید.

چگونه بفهمم از چه کلمات کلیدی استفاده کنم؟

همه چیز در مورد کاربران شماست

از منبع شروع کنید – مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند؟ آنها به دنبال چه چیزی هستند که شما بتوانید برای آنها فراهم کنید؟ دریافته‌ام که بهتر است با مفاهیم بزرگ‌تر شروع کنید و برای یافتن گزینه‌های کلیدواژه بیشتر به آن دقت کنید.

به عنوان مثال، اگر شرکت شما کاشی و سرامیک می فروشد و شما می خواهید به دنبال بازار DIY بروید، مصرف کننده DIY هنگام جستجوی محصولی مانند شما به دنبال چه چیزهایی است؟

از آنجایی که محصول خود را به خوبی می‌شناسید، ممکن است فهرستی از خطوط تولید، سبک‌های کاشی‌هایی که ارائه می‌دهید، رنگ‌ها، شاید حتی اصطلاحاتی مانند «کاشی مقرون‌به‌صرفه»، «کاشی با کیفیت» یا «کاشی و سرامیک سبک مرمری» تهیه کنید.

هیچ‌کدام از اینها ایده‌های بدی نیستند، اما اگر کمی برای مصاحبه با افراد مخاطب هدف خود وقت بگذارید، ممکن است متوجه شوید که آنها در مورد محصول شما متفاوت فکر می‌کنند. آنها ممکن است برای “کاشی که شبیه سنگ است”، “خرید کاشی آنلاین” یا حتی “آیا می توانم کاشی را خودم نصب کنم؟” جستجو کنند.

به جای اینکه فقط به آنچه فکر می کنید مردم در جستجوی آن هستند تکیه کنید، پرسیدن مستقیم از آنها هرگز ضرری ندارد.

به خاطر داشته باشید که می خواهید خود را به عنوان یک شریک در پروژه آنها قرار دهید. ارائه محتوایی که به سؤالی مانند «آیا می‌توانم کاشی را خودم نصب کنم؟» پاسخ می‌دهد. نه تنها مصرف کننده را آموزش می دهد، بلکه فرصتی را برای آنها فراهم می کند تا سایت شما را بیشتر بررسی کنند.

پژوهش

 

 

 

کلمات کلیدی سئو چیست

 

 

 

هنگامی که ورودی های مخاطبان هدف خود را جمع آوری کردید و ایده ای از آنچه افراد در جستجوی آن هستند به دست آوردید، باید فهرستی از کلمات کلیدی را برای هدف ایجاد کنید.

روش‌های متعددی برای انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی وجود دارد، بنابراین می‌خواهید ابزارهایی را پیدا کنید که بهترین کار را برای شما دارند. یک گزینه رایگان عالی keywordtool.io است . عبارتی مانند “کاشی و سرامیک” را وارد کنید و فهرستی از عبارات حاوی آن عبارت را به شما ارائه می دهد.

همچنین می‌توانید عبارات را در نوار جستجوی Google وارد کنید و ببینید که چه پیشنهادات دیگری هنگام تایپ ظاهر می‌شوند. و اصطلاحنامه خوب را دست کم نگیرید تا به شما ایده هایی برای کلمات مشابهی بدهد که افراد ممکن است به دنبال آن نیز جستجو کنند.

همچنین ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می کند کلمات کلیدی مورد استفاده رقبا را کشف کنید. ابزارهایی مانند Open Site Explorer و SEMRush می توانند عباراتی را به شما نشان دهند که افراد جستجو کرده اند و آنها را به سایت های رقبای شما آورده است. فقط URL رقیب خود را وارد کنید و ببینید افراد از چه اصطلاحاتی برای پیوند دادن به سایت خود استفاده می کنند.

هنگامی که فهرستی از کلمات کلیدی بالقوه را تهیه کردید، وقت آن است که ببینید کدام یک ارزش هدف گذاری دارند. برای این کار می‌توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید، اما یکی از گزینه‌های رایگان Google AdWords Keyword Planner است.

می توانید از آن برای بدست آوردن حجم جستجو برای تمام عباراتی که در نظر دارید هدف قرار دهید استفاده کنید. برنامه‌ریز کلمات کلیدی به شما می‌گوید که در یک ماه به طور متوسط ​​چند نفر آن عبارات را جستجو کرده‌اند.

قبلاً در این مقاله به استفاده از سؤالات به عنوان ایده کلیدواژه اشاره کردم. اگر با سؤال مشتری شروع کنید (مثلاً “آیا می توانم کاشی را خودم نصب کنم؟”) می توانید از آن به عنوان سکوی پرشی برای یافتن کلمات کلیدی بیشتر استفاده کنید.

هدف یافتن کلمات کلیدی است که برای گروه وسیع تری از کاربرانی که همان سوال را دارند مرتبط باشد.

در اینجا یک اسکرین شات از نتایج AdWords هنگام تحقیق در مورد کلمات کلیدی مربوط به “آیا می توانم کاشی را خودم نصب کنم؟” است:

 

کلمه کلیدی سئو چیست

همانطور که می بینید، برخی از اصطلاحات جستجوهای کمی دریافت می کنند، در حالی که برخی دیگر جستجوهای کمی دارند یا هیچ. اگر قبلاً در سایت خود ندارید، می توانید از این اطلاعات برای انتخاب عبارات مورد نظر و ایجاد محتوای مرتبط استفاده کنید.

کیفیت بیش از کمیت

حتی اگر یک کلمه کلیدی ممکن است ترافیک جستجوی زیادی داشته باشد، همیشه می خواهید از خود بپرسید که آیا آن کلمه کلیدی ترافیک با کیفیتی برای شما به ارمغان می آورد یا خیر.

به عنوان مثال، «کاشی شیشه‌ای» ممکن است حجم جستجوی زیادی داشته باشد، اما اگر فقط کاشی و سرامیک بفروشید، شانس شما برای فروش از این بازدیدکنندگان کم است. اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی مورد نظر شما کلمات کلیدی هستند که منجر به تبدیل و درآمد می شوند.

اگر در مورد یک کلمه کلیدی مشکل دارید، جستجوی گوگل را با آن انجام دهید. ببین چه سایت هایی بالا میاد آیا سایت شما با این نتایج منطقی خواهد بود؟ آیا در صفحه نتایج تبلیغات وجود دارد؟ آیا به نظر می رسد رقابت زیادی برای آن کلمه کلیدی وجود دارد؟

روش دیگری برای تحقیق در این مورد (که در زمان نیز صرفه جویی می کند) ابزار مشکل کلیدواژه Moz است . این یک منبع پولی است، اما آنها یک آزمایش رایگان 30 روزه دارند.

چگونه کلمات کلیدی را در سایت خود قرار دهم؟

هنگامی که لیستی از کلمات کلیدی را که می خواهید هدف قرار دهید تهیه کردید، یا باید آنها را در محتوای موجود بگنجانید یا محتوای جدیدی ایجاد کنید تا بازدیدکنندگان را به سایت خود بیاورید. در اینجا چهار راه وجود دارد که می توانید رتبه خود را برای کلمات کلیدی که برای شما مهم هستند بهبود بخشید:

کلمات کلیدی را در عنوان صفحه قرار دهید

هنگامی که صفحه شما در نتایج جستجو نشان داده می شود، عنوان صفحه اولین چیزی است که کسی می بیند. هنگامی که کلمه کلیدی مورد جستجو در عنوان ظاهر می شود، به آنها می گوید که آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده اند. و از همه مهمتر، گوگل به آن عناوین صفحات نیز توجه می کند!

سعی کنید از کلمه کلیدی خود در ابتدای عنوان برای حداکثر اثربخشی استفاده کنید.

کلمات کلیدی را در توضیحات متا قرار دهید

در حالی که گوگل به توضیحات متا توجهی نمی کند، کاربران توجهی می کنند. توضیحات متا به خوبی نوشته شده به کاربران اجازه می دهد بدانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کرده اند و آنها را تشویق می کند تا در سایت شما کلیک کنند. نرخ کلیک بالاتر می تواند تاثیر مثبتی بر رتبه گوگل شما داشته باشد.

در اینجا یک نمونه از سایت ما آورده شده است. توضیحات متا متن خاکستری است:

نمونه توضیحات متا

هنگامی که شخصی برای ” بازاریابی دیجیتال برای مصالح ساختمانی ” جستجو می کند، آن را نه تنها در عنوان ما، بلکه در توضیحات متا نیز می بیند. معمولاً می‌توانید توضیحات متا را در داشبورد CMS خود (مانند Craft، ExpressionEngine یا WordPress) یا مستقیماً در کد HTML در تگ <meta name=”description”> تغییر دهید. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تگ توضیحات متا بیابید .

برای ایجاد توضیحات متا که به کاربران می گوید صفحه شما درباره چیست و چرا باید از سایت شما بازدید کنند، زمان بگذارید. آیا ارسال رایگان ارائه می دهید؟ تخفیف عمده؟ در توضیحات متا در مورد آن به مردم بگویید و مطمئن شوید که کلمه کلیدی شما گنجانده شده است!

کلمات کلیدی را در URL ها قرار دهید

هنگام اضافه کردن یک صفحه جدید از محتوا، به URL توجه کنید. سعی کنید آن را کوتاه نگه دارید و تا حد امکان کلمه کلیدی خود را در آن بگنجانید. یک کلمه کلیدی مرتبط در URL راه دیگری است که به گوگل می گوید صفحه شما حاوی اطلاعاتی است که کاربران در جستجوی آن هستند.

کلمات کلیدی (اغلب و طبیعی) را در محتوا قرار دهید

ارائه محتوای مرتبط که به سؤالات پاسخ می دهد و به بازدیدکنندگان در فرآیند خرید کمک می کند بسیار بزرگ است. محتوای جذاب و آسان برای درک بازدیدکنندگان را جذب می کند و آنها را در صفحه شما نگه می دارد، اما شما همچنین باید کلمات کلیدی را نیز وارد کنید تا Google بتواند صفحه شما را برای شروع به آنها نشان دهد.

بهتر است یک کلمه کلیدی را به یک صفحه اختصاص دهید و سپس هر کاری که می توانید برای بهینه سازی صفحه خود برای آن کلمه کلیدی انجام دهید.

اگر کلمه کلیدی را شناسایی کرده اید که می خواهید دنبال کنید، باید مطمئن شوید که محتوایی ایجاد کرده اید که به آن کلمه کلیدی می پردازد. کلمه کلیدی را به گونه ای در کپی خود بگنجانید که اجباری احساس نشود و سعی کنید از آن در 100 کلمه اول صفحه استفاده کنید.

گزارش نویسی

 

 

کلمات کلیدی سئو چیست

 

 

 

 

پس از اینکه کلمات کلیدی خود را وارد کردید، مهم است که همچنان نحوه عملکرد آن کلمات کلیدی را پیگیری کنید.

ابزارهایی مانند MozPro کلمات کلیدی را برای شما دنبال می کنند و تغییرات آنها را به صورت هفتگی گزارش می دهند. می‌توانید ببینید که چگونه تغییراتی که در محتوا و متا تگ‌های خود ایجاد می‌کنید بر عملکرد عباراتی که هدف قرار می‌دهید تأثیر می‌گذارد. ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس به شما کمک می‌کنند ببینید آیا صفحات مورد نظر ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند و آیا آن صفحات منجر به تبدیل بیشتر می‌شوند.

رتبه بندی هفته به هفته تغییر می کند زیرا محتوای جدید همیشه در حال ایجاد است. به همین دلیل است که بررسی منظم عملکرد کلمات کلیدی خود بسیار مهم است. اگر افت عملکرد کلمه کلیدی را مشاهده کردید، به عقب برگردید و محتوای خود را بررسی کنید. آیا تاریخ گذشته است؟ آیا تصاویر، ویدیو یا اطلاعات بیشتری وجود دارد که بتوانید برای مرتبط تر کردن صفحه اضافه کنید؟

نگهداری منظم کلمات کلیدی به شما کمک می کند از رقبای خود جلوتر باشید و همچنان به جذب ترافیک ادامه دهید. هنگامی که به آن دست پیدا کردید، از اینکه چقدر می تواند قابل کنترل باشد شگفت زده خواهید شد. و اگر شما هم مثل من هستید، حتی ممکن است از چک کردن کلمات کلیدی خود لذت ببرید!

 

منبع : venveo.com

دسته بندی وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *