طراحی سایت

چرا طراحی وب سایت مهم است

هنگام ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود یا شاید طراحی مجدد وب سایت خود ، ممکن است از خود بپرسید که چرا طراحی وب سایت مهم است و چه چیزی آن را خوب می کند. چگونه این را تعیین می کنید و چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که تمام اصول اساسی طراحی وب سایت را پوشش می دهید؟

حقیقت این است که طراحی و توسعه وب سایت چیزی فراتر از ظاهر زیباست. این یکی از مهم‌ترین عواملی است که به داشتن تجربه خوب یا ضعیف در هنگام مرور سایت شما کمک می‌کند و مستقیماً بر برداشت کلی از برند شما تأثیر می‌گذارد.

ما بحث می کنیم که چرا باید روی یک طراحی وب خوب سرمایه گذاری کنید و چگونه این طراحی برای سال های آینده به شما خدمت خواهد کرد.

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

 

وقتی می گوییم طراحی وب می تواند کسب و کار شما را ایجاد کند یا شکست دهد، اغراق نکرده ایم. ما را باور نمی کنید؟ ما به آمار اجازه می دهیم صحبت کند. 75 درصد از مصرف کنندگان می گویند که بر اساس طراحی وب سایت خود، درباره اعتبار یک شرکت قضاوت فوری می کنند. 

اگر این به خودی خود شما را متقاعد نمی کند که با یک آژانس برای طراحی وب سایت حرفه ای مشورت کنید، به خواندن این مطلب ادامه دهید تا فواید یک وب سایت خوب و مضرات یک وب سایت بد را بررسی کنیم.

اهمیت یک وب سایت خوب برای کسب و کار

داشتن یک وب سایت شیک، زیبا و آسان برای پیمایش مزایای زیادی دارد. در اینجا فقط تعدادی از مزایای برتر ذکر شده است. 

مزایای کلیدی داشتن یک طراحی وب سایت عالی

  • اولین تاثیر خوبی می دهد
  • به شما کمک می کند در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بندی کنید
  • باعث می شود شما قابل اعتماد و قابل دسترس به نظر برسید 
  • به دریافت سرنخ و تبدیل فروش کمک می کند
  • شما می توانید رقبا را اندازه گیری کنید
  • به شما شخصیت برند می دهد 

چه چیزی یک وب سایت خوب را می سازد؟

یک وب‌سایت موفق تمام اجزای تشکیل‌دهنده‌ای را دارد که در پاداش‌ها منعکس می‌شود، چه سرنخ، فروش یا بازدید از صفحه. هر معیاری که می خواهید روی آن تمرکز کنید، درست کردن طراحی وب به شما در رسیدن به هدف کمک می کند. 

 

اصول طراحی سایت خوب

تجربیات آنلاین پنجره‌ای به سمت کسب‌وکار شما هستند، بنابراین طراحی وب‌سایت خوب در نهایت چیزی است که بهترین تجربه ممکن را با نام تجاری شما به کاربران شما می‌دهد، اما می‌توانید برخی از اصول رایج را دنبال کنید تا مطمئن شوید که در مسیر درست شروع کرده‌اید.

در اینجا مهم ترین اصول طراحی وب سایت که باید به آنها توجه شود، آورده شده است.

7 اصل مهم طراحی وب سایت 

در اینجا برخی از عناصری که به یک طراحی خوب وب سایت کمک می کنند آورده شده است.

UI/UX و طراحی چیدمان وب سایت 

طراحی و چیدمان صفحه وب نه تنها باید خوب به نظر برسد، بلکه باید هدفی را نیز دنبال کند. 77% از آژانس ها بر این عقیده اند که تجربه کاربری ضعیف وب سایت (UX) یک نقطه ضعف برای مشتریان آنها است. بنابراین حتی زمانی که آنها عناصر بصری مانند رنگ‌ها و فونت‌ها را به درستی دریافت می‌کنند، می‌توانند با یک تجربه کاربری ضعیف، تمام کار سخت را خراب کنند!

بنابراین، همیشه باید به آنچه کاربر می بیند و تجربه می کند، برگردید. چیزی که یک وب سایت عالی را می سازد زمانی است که آنها به راحتی می توانند اطلاعات مورد نظر خود را جستجو کرده و به دست آورند. اگر خیلی طول بکشد یا به نظر طاقت فرسا به نظر برسد، برگه سایت شما را می بندند. 

امروزه دامنه توجه ما به خصوص کوتاه است، بنابراین مطمئن شوید که مهم ترین اطلاعات در جلو و مرکز برای دیدن همه باشد.

طراحی سایت موبایل ریسپانسیو

به این فکر کنید که هر چند وقت یکبار محتوا را در تلفن خود مشاهده می کنید. چند وب سایت را روی موبایل خود باز کرده اید؟ همه ما به وب‌سایتی رسیده‌ایم که در آن مجبور بودیم برای خوانا کردن محتوا، پیمایش کنیم یا فشار دهیم. این یک سردرد غیر ضروری است! 

آمارها حاکی از آن است که 85 درصد از بزرگسالان بر این باورند که یک وب سایت باید به همان اندازه در تلفن همراهشان خوب به نظر برسد تا روی دسکتاپ. این برای طراحی وب سایت شما چه معنایی دارد؟ 

خوب، باید اطمینان حاصل کنید که صفحه نمایش با عرض پیکسل دستگاهی که وب سایت را در آن مشاهده می کنید تنظیم می شود – چه دسکتاپ، تلفن هوشمند یا iPad. همیشه قبل از شروع به کار، بررسی کنید که وب سایت شما برای موبایل واکنش گرا باشد. 

محتوای با کیفیت: کپی، تصویر و فیلم 

 

 

چرا طراحی سایت مهم است

 

 

 

 

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کسب و کارها مرتکب می شوند، استفاده از تصاویر بسیار بزرگ در وب سایت خود است. و این منجر به بارگذاری دردناک وب سایت و تصاویری می شود که برای همیشه طول می کشد تا باز شوند. تحقیقات حاکی از آن است که اگر تصاویر بارگیری نشوند یا زمان زیادی برای بارگذاری طول بکشد، 39 درصد از کاربران از دیدن وب سایت شما دست می کشند.

حتی زمانی که تصاویر را به درستی دریافت می کنید، می خواهید به اضافه کردن ویدیو نیز فکر کنید. مشتریان ده برابر بیشتر از تصاویر با یک ویدیو ارتباط برقرار می کنند، پس چرا از آن استفاده نکنیم؟ 

کپی یکی دیگر از عناصر یک وب سایت است که مردم به آن توجه کافی ندارند. هنگامی که شما یک نسخه بد نوشته شده و پر از اصطلاحات تخصصی دارید، مشتریان شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. باعث خمیازه آنها می شود! کپی را به بخشی از طرح تبدیل کنید، با سرفصل‌های تند، زیر تیترها و پاراگراف‌های کوتاه که مستقیماً سر اصل مطلب هستند. به یاد داشته باشید که خوانندگان کم‌کم می‌خوانند، نه با جزئیات، بنابراین مطمئن شوید که چیزی توجه آنها را جلب می‌کند.

Call to Action (CTA)

واقعا هدف شما از وب سایت چیست؟ بله، شما می خواهید یک برداشت اولیه معتبر و خوب ایجاد کنید، اما همچنین می خواهید آنها اقدام کنند! و برای انجام این کار، باید به آنها یادآوری کنید و با Call to Action یا CTA انجام این کار را برای آنها آسان کنید. اینها دکمه های Read More، Download Now، تماس با ما و غیره هستند که در سراسر یک وب سایت مشاهده می کنید. 

ترافیک سئو

 

 

 

 

وب‌سایتی که توسط یک استراتژی سئوی صحیح پشتیبانی می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که این استراتژی را منعکس کند، بسیار بیشتر شبیه به آوردن ترافیک رایگان و واجد شرایط است. شما می خواهید وب سایت خود را پیدا کنید زیرا این فرصت را به شما می دهد تا با مشتریان بدون نیاز به تعقیب آنها ارتباط برقرار کنید. 

یک وب سایت را می توان با اصول سئو طراحی کرد و از نیاز به بازگشت در تاریخ بعدی برای سرمایه گذاری در بازسازی و ارتقاء غیر ضروری جلوگیری کرد.

اعتباری مانند اثبات اجتماعی

اخبار جعلی و برندهای بی کیفیت زیادی وجود دارد. و در نتیجه، فیلتر کردن همه اینها برای رسیدن به کرم محصول (شما) می تواند یک مبارزه واقعی باشد. هنگامی که مشتری بالقوه شما وارد سایت شما شد، می خواهید با اثبات اجتماعی مانند مطالعات موردی، توصیفات و غیره، فشار بیشتری را به آنها بدهید.

هویت و ثبات برند 

شگفت‌آور است که چگونه بسیاری از کسب‌وکارها راهنمای برندی ندارند که رنگ‌ها، فونت‌ها و غیره برند انتخابی خود را مشخص کند. اگر شما یکی از آنها هستید، وب‌سایت شما مکانی عالی برای شروع است! 

شما باید اطمینان حاصل کنید که آنچه در وب سایت خود دارید در سایر کانال های تجاری از جمله رسانه های اجتماعی انجام می شود. این ثبات برند باعث می شود که تجارت شما به راحتی قابل تشخیص باشد و به اعتبار آن کمک می کند. ابتدا راهنمای برند و وب‌سایت خود را انجام دهید و همه چیز به طور طبیعی دنبال می‌شود. 

طراحی بد وب سایت چگونه به کسب و کار من آسیب می رساند؟

 

 

چرا طراحی سایت مهم است

 

به عنوان یک آژانس طراحی وب با رشد ، ما سال هاست که وب سایت هایی با کارایی بالا طراحی می کنیم. ما وارد عمل شده‌ایم (به هر حال ما دوست داریم آن را ببینیم) تا روزی را که مشتریان آسیب زیادی به اعتبار خود وارد کرده‌اند، ضرر در فروش، نتایج کم موتور جستجو، بررسی‌های منفی و خیلی چیزهای دیگر را نجات دهیم. داشتن طراحی یا عملکرد ضعیف وب 

با این حال، ما معتقدیم که شما همیشه می توانید آن را برگردانید و هیچ وقت برای شروع دوباره دیر نیست!

نحوه انتخاب آژانس طراحی وب سایت 

هنگام انتخاب یک آژانس طراحی وب سایت ، باید اطمینان حاصل کنید که به هیچ چیز دیگری جز بهترین ها رضایت ندهید. 

مراحل مختلفی برای فرآیند طراحی وب سایت حرفه ای وجود دارد. بنابراین شرکت طراحی سایتی که با آن کار می کنید باید تمام پیچیدگی های طراحی و توسعه وب سایت و طراحی و بازاریابی وب سایت را درک کند. 

 

منبع : invicta.agency

دسته بندی وبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *